Keyword Monitoring: A Comprehensive Guide for Beginners
وبلاگ

راهنمای کامل برای مبتدیان » رتبه ریاضی

درک قدرت بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بخش کلیدی موفقیت کسب و کار شما است.

در قلب سئو، نظارت بر کلمات کلیدی است که شامل ردیابی و تجزیه و تحلیل عملکرد کلمات کلیدی خاص مرتبط با تجارت شما می شود.

اغلب نامیده می شود ردیابی کلمات کلیدی یا ردیابی رتبه بندی کلمات کلیدیاین تکنیک چیزی بیش از یک کلمه رایج است.

تجزیه و تحلیل نحوه عملکرد کلمات کلیدی هدف شما در رتبه بندی موتورهای جستجو، بینش های ارزشمندی را برای شکل دادن به استراتژی های بازاریابی شما ارائه می دهد.

در این مقاله به طور مفصل به نظارت بر کلمات کلیدی می پردازیم، اهمیت آن و راه های نظارت بر کلمات کلیدی را بررسی می کنیم.

بنابراین، بدون بحث بیشتر، بیایید شروع کنیم.

1 نظارت بر کلمات کلیدی چیست؟

نظارت بر کلمات کلیدی به طور سیستماتیک عملکرد کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی خاص را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) در طول زمان ردیابی و تجزیه و تحلیل می کند.

طبق یک مطالعه، 93٪ از تجربیات آنلاین با موتور جستجو شروع می شود، نظارت بر کلمات کلیدی برای به حداکثر رساندن دید و جذب هدف کاربر ضروری است.

این یک جنبه اساسی از بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و استراتژی های بازاریابی آنلاین است زیرا به درک عملکرد کلمات کلیدی انتخابی و تأثیر آنها بر روی دید و ترافیک وب سایت شما کمک می کند.

به عنوان مثال، اگر شما یک شرکت نرم افزاری هستید که ابزارهای مدیریت پروژه را ارائه می دهد، می توانید کلمات کلیدی مانند آن را زیر نظر داشته باشید بهترین نرم افزار مدیریت پروژه یا ابزارهای مدیریت وظیفه.

با ردیابی رتبه خود برای این کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل تغییرات در طول زمان، می توانید فرصت هایی را برای بهبود دید وب سایت خود و جذب ترافیک ارگانیک بیشتر شناسایی کنید.

  خلاصه انجمن جستجوی روزانه: 12 ژانویه 2024

2 اهمیت نظارت بر کلمات کلیدی

حالا بیایید در مورد اهمیت نظارت بر کلمات کلیدی بحث کنیم.

2.1 موفقیت سئو را دنبال کنید

نظارت بر کلمات کلیدی به شما امکان می دهد با بررسی مرتب رتبه بندی کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل روند عملکرد، مقایسه آنها با رقبا و اندازه گیری ترافیک و تبدیل، موفقیت تلاش های سئوی خود را دنبال کنید.

رتبه بندی خوب برای طیف گسترده ای از کلمات کلیدی مرتبط، به خصوص در موقعیت های برتر، می تواند ترافیک موتورهای جستجوی ارگانیک را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

با این نکات ضروری سئو، رتبه بندی محتوای خود را بهبود بخشید

به همین دلیل است که رتبه بندی کلمات کلیدی یک شاخص کلیدی عملکرد (KPI) برای استراتژی سئو شما است.

2.2 تحلیل رقابت

نظارت بر کلمات کلیدی همچنین بینشی در مورد عملکرد رقبا در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط ارائه می دهد. شما می توانید با تجزیه و تحلیل رتبه بندی رقبا، شکاف های موجود در استراتژی های سئو و فرصت های پیشی گرفتن از رقبای خود را شناسایی کنید.

شما می توانید از ابزارهایی مانند Semrush، Ubersuggest، Ahrefs یا سایر ابزارهای رایگان برای ردیابی رقبای خود و بهبود استراتژی SEO خود استفاده کنید.

همچنین می‌توانید ویدیوی ما را برای آشنایی با ابزارهای رایگان Google برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی بررسی کنید.

2.3 بهینه سازی محتوا

نظارت بر عملکرد کلمات کلیدی به درک اینکه کدام کلمات کلیدی بیشترین ترافیک را به وب سایت می آورند کمک می کند.

با این دانش، می توانید محتوای موجود را بهینه کنید یا محتوای جدیدی را با هدف قرار دادن کلمات کلیدی با عملکرد بالا ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید.

چگونه مقالات خود را برای سئو بهینه کنیم؟

2.4 نظارت بر بازگشت سرمایه

نظارت بر کلمات کلیدی به ردیابی اثربخشی تلاش‌های سئو و اندازه‌گیری بازگشت سرمایه (ROI) کمپین‌های بازاریابی شما کمک می‌کند.

با نظارت بر رتبه بندی کلمات کلیدی و ردیابی تغییرات در طول زمان، می توانید تعیین کنید که کدام استراتژی ها نتیجه می گیرند و منابع را بر اساس آن تخصیص دهید.

  14 SEO Hacks to Increase Search Rankings

3 نحوه نظارت بر کلمات کلیدی برای سئو

حال بیایید ببینیم که چگونه با استفاده از افزونه Rank Math کلمات کلیدی را برای سئو مانیتور کنیم.

3.1 نظارت بر کلمات کلیدی با استفاده از تجزیه و تحلیل ریاضی رتبه

برای نظارت بر کلمات کلیدی خود با استفاده از Rank Math، با نصب و فعال ، افزونه Rank Math SEO در سایت وردپرس خود، اگر قبلاً این کار را نکرده اید، شروع کنید.

می توانید افزونه را از دایرکتوری افزونه وردپرس پیدا و نصب کنید.

به آموزش ما برای نصب و فعال سازی Rank Math در وب سایت خود مراجعه کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه به آدرس زیر بروید رتبه بندی سئو ریاضی → تنظیمات عمومی → تجزیه و تحلیل.

وب سایت خود را به Google Analytics و Google Search Console متصل کنید تا به Rank Math دسترسی به داده های مهم مربوط به ترافیک وب سایت و عملکرد جستجوی خود بدهید.

تجزیه و تحلیل را متصل کنید

برای اتصال حساب Google خود به Rank Math به آموزش ما مراجعه کنید.

هنگامی که حساب Google خود را متصل می کنید، نظارت بر کلمات کلیدی مقاله شما یک نسیم می شود. به‌جای مرتب‌سازی و گروه‌بندی دستی داده‌ها در Google Search Console، اطلاعات را با رفتن به بازیابی کنید رتبه بندی ریاضی سئو → تجزیه و تحلیل → عملکرد سئو زبان.

برای یک نمای کلی، آموزش ویدیویی ما را تماشا کنید.

رتبه بندی این مقاله برای چه کلمات کلیدی است؟

در داخل بررسی اجمالی گزارش کلمات کلیدی، در مورد کلیدواژه های برتر برنده و بازنده خود اطلاعاتی کسب کنید. نمودارهای میله‌ای در گزارش موقعیت‌های کلیدواژه به صورت بصری رتبه‌بندی پست شما را نشان می‌دهد و موقعیت‌های 3، 4-10، 10-50 و 51-100 را نشان می‌دهد.

نظارت بر کلمات کلیدی با استفاده از مرور کلی کلمات کلیدی

نمودارهای میله ای در موقعیت های کلیدواژه گزارش به صورت بصری رتبه بندی پست های شما را نشان می دهد. به طور پیش‌فرض، نمای تعداد پست‌هایی را که 3 موقعیت اول را اشغال می‌کنند، بین 4 تا 10 و پست‌هایی که بین 10 تا 50 قرار دارند را نشان می‌دهد.

گزارش موقعیت های کلیدواژه

رتبه بندی ریاضی 5 پیام برتر برنده و بازنده این ویژگی پست هایی را که در یک بازه زمانی مشخص بهبود یافته یا کاهش یافته اند، شناسایی می کند.

  Comprehensive Guide to Keyword Optimization for SEO

عواملی را که به برنده شدن یا بازنده شدن کلمات کلیدی محتوای شما کمک می کند را درک کنید و استراتژی سئوی خود را بر اساس آن برای بهینه سازی عملکرد تنظیم کنید.

5 کلمه کلیدی برنده برتر

3.2 نظارت بر کلمات کلیدی با استفاده از ردیاب رتبه

می توانید از Rank Math PRO Rank Tracker برای ردیابی عملکرد کلمات کلیدی انتخابی خود استفاده کنید. حرکت به سمت رتبه بندی سئو ریاضی → تجزیه و تحلیل و مطابق شکل زیر به تب Rank Tracker بروید.

ردیابی رتبه

کلمات کلیدی را برای ردیابی و استفاده اضافه کنید افزودن خودکار کلمات کلیدی هدفمند قابلیت وارد ، و اضافه ، خودکار کلمات کلیدی هدفمند از پست های موجود شما.

کلمات کلیدی را برای ردیابی و استفاده از کلمات کلیدی فوکوس با افزودن خودکار اضافه کنید

پس از اینکه کلمه کلیدی را اضافه کردید، Rank Math کنسول جستجو و داده های تجزیه و تحلیل شما را تجزیه و تحلیل می کند تا داده های رتبه بندی خاص آن کلمه کلیدی را بازیابی کند.

به سادگی روی یک کلمه کلیدی کلیک کنید تا اطلاعات دقیق و رتبه پست آن، مانند نمایش ها، کلیک ها، CTR، موقعیت و سابقه موقعیت را مشاهده کنید.

رتبه بندی پست ها برای یک کلمه کلیدی

برای تصمیم گیری آگاهانه، کلمات کلیدی را با بررسی نمودارهای عملکرد تاریخی، از جمله نوسانات رتبه بندی، نظارت کنید.

4 نتیجه

واضح است که نظارت بر کلمات کلیدی فقط یک تمرین توصیه شده نیست، بلکه یک ضرورت است.

شما با ردیابی و تجزیه و تحلیل سیستماتیک کلمات کلیدی، از روندهای اصلی تا فصلی، بینش ارزشمندی در مورد عملکرد آنلاین و تعامل با مخاطب به دست می آورید.

رتبه ریاضی با ارائه ویژگی هایی که فرآیند را ساده می کند به نظارت بر کلمات کلیدی کمک می کند. از ماژول Rank Tracker و Analytics گرفته تا ویژگی 5 پست برتر برنده و بازنده، افزونه ما بینش جامعی در مورد عملکرد کلمات کلیدی و بهینه سازی محتوا ارائه می دهد.

اگر این مقاله را دوست دارید، به ما اطلاع دهید با ارسال توییت @rankmathseo.

با این دانش، می‌توانید استراتژی‌های خود را ایجاد کنید، محتوا را اصلاح کنید و در نهایت میزان دیده شدن و تبدیل‌های خود را افزایش دهید.

منبع: https://rankmath.com/blog/keyword-monitoring/