8 Best On-Page SEO Tools for WordPress
وبلاگ

8 بهترین ابزار سئو داخلی برای وردپرس » رتبه ریاضی

آیا به دنبال بهترین ابزار سئو داخلی برای سایت وردپرس خود هستید؟

چشم انداز دیجیتال گزینه های زیادی را برای ابزارها و افزونه های سئو داخلی ارائه می دهد که انتخاب را اغلب ترسناک می کند.

با این حال، تجهیز خود به ترکیبی مناسب از افزونه‌ها و ابزارهای سئو، ساده‌ترین راه برای جذب ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجوی بزرگ مانند گوگل خواهد بود.

در این مقاله، فهرست دقیق ما را بررسی کنید تا ابزارها و افزونه‌های بهینه سئوی درون صفحه را برای وردپرس بیابید تا دید سایت خود را افزایش داده و رتبه‌بندی صفحه را بهبود ببخشید.

بنابراین، بیایید وارد استراتژی سئوی داخلی خود شویم و انقلابی ایجاد کنیم!

1 ابزارهای سئو درون صفحه چیست؟

ابزارهای سئو داخلی برای وردپرس مجموعه ای از پلاگین ها، راه حل های نرم افزاری و منابعی هستند که برای ساده سازی فرآیند بهینه سازی و بهبود عملکرد وب سایت طراحی شده اند.

این ابزارها ویژگی هایی مانند تجزیه و تحلیل محتوا، تحقیق کلمات کلیدی، عملکرد وب سایت، پیاده سازی نشانه گذاری طرحواره، بهینه سازی تصویر و موارد دیگر را ارائه می دهند.

استفاده از این ابزارها به شما این امکان را می دهد که وب سایت ها را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، تجربه کاربری را بهبود بخشید و ترافیک ارگانیک را هدایت کنید.

2 بهترین ابزار سئو داخلی برای وردپرس

اکنون بیایید در مورد ابزارهای مختلف سئو داخلی برای وب سایت وردپرس شما صحبت کنیم.

2.1 رتبه بندی سئو ریاضی

پلاگین Rank Math SEO یک افزونه رایگان است که برای بهینه سازی سئوی درون صفحه برای وب سایت های وردپرسی طراحی شده است. ویژگی های زیادی برای بهبود کیفیت محتوا، خوانایی و بهینه سازی کلمات کلیدی ارائه می دهد.

Rank Math تجزیه و تحلیل و پیشنهادات عمیق محتوایی را ارائه می دهد و عناصر مختلف روی صفحه مانند عناوین، متا تگ ها و چگالی کلمات کلیدی را ارزیابی می کند.

رتبه سئو ریاضی – ابزار سئو درون صفحه

این افزونه خوانایی محتوا را با تجزیه و تحلیل عواملی مانند طول جمله، ساختار پاراگراف و غیره ارزیابی می کند. توصیه هایی برای بهبود خوانایی محتوا و در نتیجه بهبود تجربه کاربر ارائه می دهد.

Rank Math 18 نوع طرحواره از پیش تعریف شده را ارائه می دهد و گنجاندن داده های ساخت یافته در پست ها بسیار ساده است.

انواع طرحواره ها در رتبه ریاضی

این به بهینه سازی محتوا برای کلمات کلیدی مورد نظر با تجزیه و تحلیل چگالی، محل قرارگیری و ارتباط کلمات کلیدی کمک می کند.

همچنین، رتبه بندی محتوای ریاضی هوش مصنوعی ایجاد محتوای بهینه شده برای سئو را تنها با چند کلیک بسیار ساده می کند.

  Le meilleur du bot : créer un plan de référencement pour une agence de marketing numérique

اگرچه Rank Math یک افزونه رایگان است، اما نسخه های پولی را با ویژگی های اضافی ارائه می دهد.

نسخه حرفه ای Rank Math برای وب سایت های شخصی نامحدود 5.75 دلار در ماه هزینه دارد. برای کسانی که چندین وب سایت را مدیریت می کنند، طرح کسب و کار با 19.08 دلار در ماه در دسترس است و از 100 سایت مشتری پشتیبانی می کند. همچنین گزینه ای برای آژانس ها یا توسعه دهندگان با پایگاه مشتری بزرگتر به نام طرح آژانس با قیمت 4.75 دلار در ماه وجود دارد که از 500 وب سایت مشتری پشتیبانی می کند.

2.2 WP Rocket

WP Rocket یک افزونه محبوب وردپرس است که با بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحه، عملکرد وب سایت را بهبود می بخشد.

WP Rocket ذخیره صفحه را پیاده سازی می کند که فایل های HTML ایستا صفحات وب را برای کاهش بار سرور و بهبود زمان بارگذاری برای بازدیدکنندگان وب سایت تولید می کند.

WP Rocket Cache Options

این افزونه فایل‌های CSS، جاوا اسکریپت و HTML را با حذف کاراکترها و فضاهای غیرضروری کوچک‌تر می‌کند و در نتیجه حجم فایل‌های کوچک‌تر و ارائه سریع‌تر صفحه را به همراه دارد.

همچنین امکان بارگذاری تنبل تصاویر، ویدیوها و آیفریم ها را فراهم می کند، بارگذاری محتوای غیر ضروری را تا زمان نیاز به تأخیر می اندازد و زمان بارگذاری اولیه صفحه را کاهش می دهد.

WP Rocket سه طرح قیمت گذاری را ارائه می دهد:

  • عزب: این طرح برای یک وب سایت مناسب است و 59 دلار در سال هزینه دارد. این شامل تمام ویژگی های اساسی و به روز رسانی برای یک سال، به علاوه پشتیبانی از یک وب سایت است.
  • بیشتر: طرح پلاس برای سه وب سایت ایده آل است و 119 دلار در سال هزینه دارد. این شامل تمام ویژگی های اساسی، به روز رسانی ها و پشتیبانی از سه وب سایت به مدت یک سال است.
  • بی نهایت: برنامه Infinite برای وب سایت های نامحدود مناسب است و 299 دلار در سال هزینه دارد.

2.3 اهرفس

Ahrefs یک ابزار جامع SEO در صفحه و دارایی ارزشمندی برای استراتژی های بهینه سازی است.

یکی از عملکردهای اصلی آن توانایی آن در انجام تحقیقات عمیق کلمات کلیدی است که به شما امکان می دهد کلمات کلیدی و عبارات مرتبط با حجم جستجوی بالا و رقابت کم را شناسایی کنید.

این به شما این امکان را می دهد که محتوای خود را به صورت استراتژیک در مورد کلمات کلیدی بهینه کنید و شانس رتبه بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) را افزایش دهید.

علاوه بر این، Ahrefs ابزارهای قدرتمندی برای تجزیه و تحلیل محتوا ارائه می دهد که عوامل مختلف روی صفحه مانند متا تگ ها، عنوان ها و چگالی کلمات کلیدی را ارزیابی می کند.

Ahrefs ممیزی سایت را ارائه می دهد که به شناسایی مسائل فنی موثر بر عملکرد سئوی صفحه مانند لینک های شکسته، محتوای تکراری و خطاهای خزیدن کمک می کند.

  ابزار کلمات کلیدی خود را با پایتون و ChatGPT بسازید: راهنمای تجزیه و تحلیل Subreddit
ممیزی سایت Ahrefs

Ahrefs یک افزونه رایگان وردپرس نیز دارد. Ahrefs برنامه های مختلفی را ارائه می دهد که از 99 دلار در سال شروع می شود.

2.4 کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار سئو قدرتمند ارائه شده توسط گوگل است که به عنوان سنگ بنای استراتژی های سئوی درون صفحه عمل می کند.

کنسول جستجوی گوگل بینش ارزشمندی در مورد نحوه درک و نمایه سازی محتوای یک وب سایت توسط گوگل ارائه می دهد.

یکی از عملکردهای اصلی آن ارائه گزارش های دقیق در مورد عملکرد صفحات وب در نتایج جستجوی گوگل، از جمله نمایش، کلیک و نرخ کلیک (CTR) است.

با تجزیه و تحلیل این داده‌ها، می‌توانید بینش‌های ارزشمندی در مورد اینکه چه صفحاتی عملکرد خوبی دارند به دست آورید و فرصت‌های بهبود را شناسایی کنید.

کنسول جستجوی گوگل

علاوه بر این، کنسول جستجوی گوگل طیف وسیعی از ابزارها و ویژگی ها را به طور خاص با هدف بهینه سازی سئو در صفحه ارائه می دهد.

به عنوان مثال، یک ابزار بازرسی URL را ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد ببینید Google چگونه صفحات وب را می‌خزد و فهرست‌بندی می‌کند.

بازرسی URL

این ابزار می تواند به شناسایی مشکلات نمایه سازی، خطاهای خزیدن و سایر مسائل فنی که ممکن است بر روی دید صفحه در نتایج جستجو تأثیر بگذارد کمک کند.

2.5 تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

گوگل آنالیتیکس یک ابزار سئو داخلی قوی است که بینش های ارزشمندی را در مورد عملکرد وب سایت و رفتار بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

به عنوان یک ابزار ضروری، گوگل آنالیتیکس داده های زیادی را ارائه می دهد که می تواند استراتژی های بهینه سازی درون صفحه را ارائه دهد.

یکی از عملکردهای اصلی آن ردیابی و تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت است، از جمله معیارهایی مانند جلسات، بازدید از صفحه و معیارهای تعامل کاربر مانند نرخ پرش و میانگین مدت جلسات.

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

با درک نحوه تعامل کاربران با وب سایت شما، می توانید نقاط قوت و ضعف محتوای درون صفحه را شناسایی کنید و تصمیمات آگاهانه ای برای بهبود عملکرد سئو بگیرید.

علاوه بر این، Google Analytics اطلاعات دقیقی در مورد منابع ترافیک وب سایت، از جمله جستجوی ارگانیک، ترافیک مستقیم و ترافیک ارجاع ارائه می دهد. این داده ها به شما امکان می دهد اثربخشی تلاش های سئو را بررسی کرده و فرصت های بهبود را شناسایی کنید.

به عنوان مثال، با تجزیه و تحلیل ترافیک جستجوی ارگانیک، می توانید تعیین کنید که کدام کلمات کلیدی ترافیک را به سمت سایت شما هدایت می کنند و محتوای صفحه خود را برای هدف قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط موثرتر بهینه کنید.

گزارش جذب ترافیک در گوگل آنالیتیکس

2.6 تصور کن

Imagify برای بهینه سازی تصاویر وب سایت برای عملکرد بهتر و تجربه کاربری طراحی شده است. این تصاویر را فشرده و بهینه می کند تا اندازه فایل را بدون کاهش کیفیت کاهش دهد و زمان بارگذاری صفحه و سرعت سایت را بهبود بخشد.

  آنچه تاکنون می دانیم

با بهبود بهینه سازی تصویر، Imagify با بهبود تجربه کاربر، کاهش نرخ پرش و به طور بالقوه بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو، به سئو بهتر در صفحه کمک می کند.

Imagify Settings

سطوح فشرده‌سازی و تنظیمات بهینه‌سازی متفاوتی را متناسب با نیازهای مختلف ارائه می‌دهد و آن را به ابزاری ارزشمند برای بهبود تلاش‌های سئوی درون صفحه به‌طور مؤثر و کارآمد تبدیل می‌کند.

فریمیوم است افزونه، رایگان برای 20 مگابایت داده در ماه و سپس از 5.99 دلار در ماه.

2.7 سمروش

Semrush یکی دیگر از ابزارهای سئو داخلی صفحه مشابه Ahrefs است که ویژگی های مختلفی مانند تجزیه و تحلیل عمیق عناصر روی صفحه مانند متا تگ ها، سرفصل ها و چگالی کلمات کلیدی را ارائه می دهد و بینش ها و توصیه هایی برای بهبود ارائه می دهد.

Semrush همچنین ابزارهای پیشرفته تحقیق کلمات کلیدی را برای شناسایی کلمات کلیدی مرتبط و ردیابی رتبه بندی کلمات کلیدی ارائه می دهد.

نمای کلی دامنه Semrush

علاوه بر این، ویژگی های تحلیل رقابتی را برای مقایسه عملکرد وب سایت شما با رقبای خود و شناسایی فرصت های بهینه سازی ارائه می دهد.

قیمت هر ماه از 129.95 دلار شروع می شود.

2.8 SEO Screaming Frog Spider

Screaming Frog SEO Spider یک ابزار قدرتمند و رایگان در دسترس است که برای خزیدن وب سایت ها و تجزیه و تحلیل جنبه های مختلف بهینه سازی در صفحه طراحی شده است. این به طور موثر مسائل فنی SEO مانند لینک های شکسته، محتوای تکراری و متا تگ های از دست رفته را شناسایی می کند.

علاوه بر این، بینش هایی را در مورد معماری وب سایت، ساختار لینک داخلی و زمان بارگذاری صفحه ارائه می دهد و به شما امکان می دهد وب سایت های خود را برای رتبه بندی موتورهای جستجوی بالاتر و تجربه کاربری بهتر بهینه کنید.

قورباغه جیغ

Screaming Frog SEO Spider با رابط کاربر پسند و ویژگی‌های جامع خود ابزاری ارزشمند برای صاحبان وب‌سایت، بازاریابان و متخصصان سئو است که به دنبال بهبود تلاش‌های SEO در صفحه هستند.

3 نتیجه

استفاده از ابزارهای سئو داخلی برای وردپرس برای به حداکثر رساندن دید و عملکرد وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو ضروری است.

با استفاده از ابزارهای ذکر شده در این مقاله، می توانید محتوای خود را بهینه کنید، عملکرد و سرعت سایت را بهبود بخشید، تجربه کاربری را بهبود بخشید و رتبه بندی موتورهای جستجو را بهبود بخشید.

شما می توانید در دنیای رقابتی با ترکیب مناسب ابزارهای سئو داخلی و بهترین شیوه ها موفق شوید.

اگر این مقاله را دوست دارید، به ما اطلاع دهید با ارسال توییت @rankmathseo.

منبع: https://rankmath.com/blog/best-on-page-seo-tools/