وبلاگ

ارزیابی مجدد نقش پیوندها در سئو: آنچه داده ها به ما می گویند

بحث بر سر اهمیت لینک ها موضوعی تکراری در سئو است.

اخیراً، گری ایلیس، از گوگل، بار دیگر بحث‌هایی را در مورد این موضوع برانگیخت و گفت که «مردم اهمیت پیوندها را بیش از حد ارزیابی می‌کنند» و مدتی است که در بین سه فاکتور برتر رتبه‌بندی قرار نگرفته است.

چنین اظهاراتی از سوی گوگل در گذشته مطرح شده است و باعث شده است که متخصصان سئو و مشاغل در استراتژی های خود تجدید نظر کنند.

این باعث شد به این فکر کنم که ارتباطات امروز چقدر ضروری هستند. داده ها چه چیزی را نشان خواهند داد؟

برای اینکه بفهمم، ۱۰۰ کلمه کلیدی تصادفی را که دسته‌های مختلف را پوشش می‌دهند، تجزیه و تحلیل کردم، داده‌هایی را در ۱۰۰ وب‌سایت برتر، از جمله دامنه‌های ارجاع‌دهنده و بک لینک‌ها، جمع‌آوری کردم. این مجموعه داده جامع شامل بیش از 10000 ردیف داده های رتبه بندی URL است.

توجه به این نکته مهم است که همبستگی به معنای علیت نیست، به خصوص با توجه به موضع گوگل در مورد ماهیت همیشه در حال تغییر عوامل رتبه بندی. با این حال، کاوش در داده‌ها می‌تواند به ما این ایده را بدهد که پیوندها به عنوان یک دسته از کجا اهمیت بیشتری دارند.

تجزیه و تحلیل داده ها و نتیجه گیری های اصلی

با توجه به نظر ایلیز، در ابتدا انتظار داشتم که ارتباط متوسطی بین بک لینک ها و رتبه بندی ها پیدا کنیم، اما هیچ چیزی که حاکی از این باشد، کلید بهبود رتبه بندی نیست.

  درآمد Pinterest در سه ماهه سوم 11 درصد رشد کرد که یک پیروزی بزرگ برای تبلیغ‌کنندگان است

احتمالاً برای اولین بار پس از مدت ها، داده ها با این فرضیه مطابقت داشتند.

برای انجام این تحلیل، من 100 کلمه کلیدی را به دسته های خاصی تقسیم کردم: الکترونیکی، سلامتی و زیبایی، سرگرمیو بیشتر.

در تحلیل همبستگی، مقدار بالاتر نشان‌دهنده رابطه قوی‌تر بین دو متغیر است، در حالی که مقدار نزدیک‌تر به صفر به معنای رابطه ضعیف‌تر است.

در تحلیل ما، جایی که هدف رسیدن به رتبه برتر است، یک امتیاز ایده آل 1- است. این بدان معنی است که با افزایش تعداد بک لینک ها، رتبه “پایین می آید” یا به موقعیت برتر نزدیک می شود.

در اینجا نتایج حاصل از داده ها آمده است:

  • هیچ گروه کلمه کلیدی یا کلمه کلیدی فردی بزرگتر از -0.4 نبود. این بدان معناست که هیچ دو مجموعه ای از داده ها همبستگی بسیار بالایی نداشتند.
  • کلمات کلیدی و گروه‌هایی وجود داشتند که با افزایش تعداد پیوندها، رتبه‌بندی کاهش می‌یابد (با توجه به اینکه اعداد رتبه‌بندی افزایش می‌یابد، این همبستگی‌ها مثبت خواهد بود). با این حال، دوباره چیزی بالاتر از 0.4 نبود.
  • بالاترین گروه های همبستگی بودند فضای باز و ورزش و سلامتی و تندرستی.
  • گروه هایی که لینک ها باعث کاهش رتبه شدند خانه و آشپزخانه و تجارت الکترونیک و خدمات آنلاین.
تصویر 36
  • در سطح کلیدواژه، «کلاه ماهیگیر» و «شیر جو دوسر» بیشترین همبستگی را داشتند، در حالی که «کلاه‌های نصب شده MLB» و «ناودانی اکریلیک» کمترین همبستگی را داشتند. (نمودار زیر که سطح کلمه کلیدی را نشان می دهد، فقط پنج مورد بالا و پایین را نشان می دهد.)
تصویر 37


با دانستن اینکه ضریب همبستگی با دیدگاه گوگل مطابقت دارد، با این اطلاعات چه کنیم؟ چگونه باید نمایه پیوند برند شما را اصلاح کنیم یا در مورد آن فکر کنیم؟

در اینجا سه ​​نکته و توصیه از این مجموعه داده برای استراتژی سئوی شما آورده شده است.

اگرچه گوگل تاکید می کند که لینک ها به اندازه سال های گذشته یک عامل رتبه بندی قدرتمند نیستند، اما همچنان سیگنال ارزشمندی هستند.

آنها را به عنوان شاخص تایید کاربر و وب سایت از محتوا و محصولات خود در نظر بگیرید. اگر یک پست وبلاگ یا محصول خاص افزایش قابل توجهی در پیوند ایجاد کند، نشان دهنده قدردانی کاربر است.

تلاش های خود را بر این اساس هدایت کنید – محتوا یا محصولات بیشتری در آن منطقه ایجاد کنید یا تبلیغ خود را افزایش دهید.

این پیوندها داده‌های مبتنی بر هدف را برای بهینه‌سازی زمان شما فراهم می‌کنند، حتی اگر همیشه به رتبه‌بندی بالاتر تبدیل نشود.

2. همیشه باید رقبای خود و مجموعه داده های خاص خود را ارزیابی کنید

با بیش از 10000 نقطه داده، مجموعه داده ما بزرگ است، اما برای برند یا صنعت شما طراحی نشده است. از این مقاله به عنوان راهنمایی برای تجزیه و تحلیل داده های خود برای بینش استفاده کنید.

بررسی 100 کلمه کلیدی برتر شما، چشم انداز رقابتی شما را روشن می کند و امکان توسعه استراتژیک متمرکزتری را فراهم می کند.

اگر برندهای دیگر در فضای شما پیوندهای بسیار بیشتری دارند، این نشانه یک چالش است، اما به یاد داشته باشید که لینک ها تنها محرک رتبه بندی نیستند. به جای اینکه احساس غرق شدن کنید، از این داده ها برای اطلاع رسانی و اصلاح استراتژی خود استفاده کنید.

  Comment cloner facilement un site WordPress » Rank Math

3. فاندامنتال ها ستاره شمالی تحقیقات ارگانیک بوده و خواهند بود

هدف اصلی سئو بهبود رتبه بندی برند است، هدفی که امروزه همچنان مرتبط است.

با این حال، تمرکز بر ارائه یک تجربه کاربری عالی بوده است، همانطور که در چارچوب EEAT Google منعکس شده است: تجربه، تخصص، اقتدار و قابل اعتماد.

EEAT اهمیت تجربه و ارزش های کاربر را برجسته می کند. آنها از کسب لینک به عنوان یک استراتژی اولیه حمایت نمی کنند، بلکه بر اهمیت ایجاد یک وب سایت که ارزش کالا یا خدمات شما را برای کاربران نهایی بهبود می بخشد، تأکید می کنند.

این رویکرد کاربر محور باید راهنمای شما باشد.

من این مجموعه داده را جالب دیدم زیرا بخش‌های مختلفی را پوشش می‌دهد و به طور مداوم نشان می‌دهد که اگرچه پیوندها مهم هستند، اما تنها عامل تعیین‌کننده نیستند.

من از نزدیک نحوه تکامل داده‌ها را با مدل‌های زبان بزرگ که پیوندهای بیشتری را در خود جای داده است، نظارت خواهم کرد، که می‌تواند ارزش پیوند و دید وب‌سایت را تغییر دهد.

این یک زمان هیجان انگیز برای تحقیق است که با نوآوری مشخص شده است و داده ها قطب نمای ما برای ارزیابی چشم انداز در حال تکامل خواهند بود. من نمی توانم منتظر بمانم تا ببینم پیوندها چگونه بر رتبه بندی در مرحله بعدی تأثیر می گذارند.

نظرات بیان شده در این مقاله نظرات نویسنده مهمان است و لزوماً نظرات سرزمین موتورهای جستجو نیست. نویسندگان کارکنان در اینجا فهرست شده اند.

منبع: https://searchengineland.com/links-seo-role-data-433761