وبلاگ

چگونه به راحتی اشکال زدایی را در وردپرس فعال کنیم » رتبه ریاضی

آیا تا به حال با خطاها یا مشکلات مرموز در وب سایت وردپرس خود مواجه شده اید و آرزو می کنید که به ته آن برسید؟ خوب، شما خوش شانس هستید!

اشکال زدایی در وردپرس مانند روشن ، نورافکن در یک اتاق تاریک است که به شما کمک می کند تا مشکلات پنهان شده در پشت صحنه را کشف و رفع کنید.

در این مقاله، شما را از طریق مراحل ساده برای فعال ، اشکال‌زدایی راهنمایی می‌کنیم و به شما این امکان را می‌دهد که دقیقاً ببینید در زیر کاپوت سایت وردپرس شما چه می‌گذرد.

1 اشکال زدایی چیست؟

اشکال زدایی در وردپرس به شناسایی و رفع خطاها یا مشکلات موجود در یک وب سایت یا افزونه وردپرس اشاره دارد. این شامل رفع سیستماتیک مشکلات با تجزیه و تحلیل کد، بررسی گزارش های خطا و استفاده از ابزارهای اشکال زدایی است.

با بررسی دقیق و حل این مشکلات، می توانید اطمینان حاصل کنید که وب سایت یا افزونه عملکرد بهینه ای دارد و تجربه کاربری یکپارچه ای را ارائه می دهد.

اشکال زدایی می تواند از لینک های شکسته و پلاگین ها یا تم های معیوب گرفته تا خطاهای PHP، مشکلات اتصال به پایگاه داده و موارد دیگر باشد.

هنگامی که مشکل شناسایی و درک شد، می توانید اقدامات مناسب را برای اصلاح آن انجام دهید. این ممکن است شامل تغییر کد وب سایت، غیرفعال ، افزونه ها یا تم های مشکل ساز، بهینه سازی پرس و جوهای پایگاه داده یا اعمال به روز رسانی باشد.

  درآمد Pinterest در سه ماهه سوم 11 درصد رشد کرد که یک پیروزی بزرگ برای تبلیغ‌کنندگان است

پس از اجرای اصلاحات، بسیار مهم است که وب سایت را به طور کامل آزمایش کنید تا مطمئن شوید که مشکلات بدون ارائه مشکلات جدید حل شده اند. این مرحله تست تضمین می کند که وب سایت همانطور که انتظار می رود کار می کند و ثبات خود را حفظ می کند.

توجه داشته باشید: قبل از فعال ، اشکال زدایی در وردپرس، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از سایت دارید. اگر هنگام اشکال زدایی مشکلی پیش آمد، به راحتی می توانید وب سایت خود را به حالت قبلی بازگردانید.

2 Debugging در وردپرس را فعال کنید

اکنون بیایید روش های فعال ، اشکال زدایی در سایت وردپرس خود را مورد بحث قرار دهیم.

2.1 اشکال زدایی را با استفاده از افزونه فعال کنید

یک راه آسان برای فعال ، حالت اشکال زدایی استفاده از آن است اشکال زدایی WP اتصال. این روش برای مبتدیان و کسانی که با فایل های وب سایت راحت نیستند توصیه می شود.

WP Debugging یک افزونه رایگان وردپرس است که خارج از جعبه کار می کند. با استفاده از این افزونه، نیازی به ویرایش دستی فایل های وب سایت خود نخواهید داشت.

ابتدا باید افزونه WP Debugging را نصب و فعال کنید. حرکت به سمت افزونه ها → افزودن جدید بخش داشبورد وردپرس شما

یک افزونه جدید اضافه کنید

افزونه WP Debugging را جستجو کنید، آن را نصب و فعال کنید.

افزونه WP Debugging را نصب و فعال کنید تا اشکال زدایی فعال شود

پس از فعال سازی، می توانید دسترسی داشته باشید ابزار → اشکال زدایی WP از داشبورد وردپرس شما. سپس فعال کنید WP_DEBUG را تنظیم کنید به گزینه واقعی

گزینه های اشکال زدایی WP

اکنون الف را خواهید دید مروری سریع بر اشکال زدایی گزینه ای به نوار مدیریت شما در بالا اضافه شده است.

  Google Analytics 4 Events Guide: Event Tracking Explained

ماوس را روی آن نگه دارید، سپس روی آن کلیک کنید اطلاعیه را ببینید گزینه.

مروری سریع بر اشکال زدایی

با انجام این کار به یک فایل گزارش حاوی تمام خطاهای وب سایت خود دسترسی خواهید داشت. این به شما این امکان را می دهد که دلایل اصلی هر گونه مشکل را شناسایی کرده و به سرعت آنها را حل کنید.

پس از تکمیل فرآیند اشکال زدایی وب سایت خود، به یاد داشته باشید که افزونه را غیرفعال کنید.

2.2 حالت اشکال زدایی وردپرس را به صورت دستی فعال کنید

شما می توانید به صورت دستی اشکال زدایی را در وردپرس فعال کنید که شامل ویرایش فایل پیکربندی می شود.

برای شروع، باید به فایل های سایت وردپرس خود دسترسی داشته باشید. شما می توانید این کار را از طریق FTP like انجام دهید ZillaFile یا از طریق کنترل پنل میزبانی وب خود.

پس از ورود به سیستم، عبارت را جستجو کنید wp-config.php سپرده. شما این فایل را در public_html مورد.

فایل wp-config.php را پیدا کنید

از طرف دیگر، می توانید به public_html فایل از مدیر فایل در کنترل پنل میزبانی وب خود

به پوشه public_html در پنل میزبان بروید

اسکرول کنید به wp-config.php سپرده.

فایل wp-config.php را پیدا کنید

قبل از ایجاد هر گونه تغییر در فایل wp-config.php، مهم است که یک نسخه پشتیبان از آن ایجاد کنید. برای انجام این کار، روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده و آن را در کامپیوتر خود دانلود کنید. این پشتیبان به عنوان یک شبکه ایمنی در صورت بروز مشکل در طول فرآیند عمل می کند.

سپس، فایل را با استفاده از یک ویرایشگر متن (مانند Notepad در ویندوز یا TextEdit در مک) باز کنید.

پس از باز شدن فایل، به پایین بروید ‘That's all, stop editing! Happy publishing‘ خط بزنید و کد زیر را قبل از آن اضافه کنید:

define( 'WP_DEBUG', true);
define( 'WP_DEBUG_LOG', true); 
کد اشکال زدایی را اضافه کنید

فایل را ذخیره کرده و با استفاده از سرویس گیرنده FTP در سرور خود آپلود کنید.

  Everything you need to know

پس از فعال شدن اشکال زدایی، همه خطاهای وب سایت شما نمایش داده یا ثبت می شوند. شما می توانید این خطاها را در یک مشاهده کنید گزارش اشکال زدایی فایل واقع در https://yoursitename.com/wp-content/debug.log.

توجه داشته باشید: URL برای دسترسی به فایل debug.log ممکن است بسته به پیکربندی وب سایت شما متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگر وب سایت شما در یک زیر شاخه نصب شده باشد، URL اصلی برای دسترسی به گزارش ممکن است به شکل زیر باشد: https://yoursitename.com/your-subdirectory-name/wp-content/debug.log. اگر در مورد مکان یابی این فایل مطمئن نیستید، برای مشاوره با میزبان خود دریغ نکنید.

هنگامی که مشکلات وب سایت خود را حل کردید، توصیه می شود اشکال زدایی را غیرفعال کنید. برای انجام این کار، به wp-config.php فایل و کدی که اضافه کردید را حذف کنید یا کد زیر را تغییر دهید تا مقدار نادرست داشته باشد.

define( 'WP_DEBUG', false);

تغییرات را ذخیره کنید و فایل را در سرور خود آپلود کنید.

4 نتیجه

اشکال زدایی سایت وردپرس برای حفظ یک وب سایت سالم و کاربردی مهم است. این به شما کمک می کند تا مسائل را به سرعت کشف و حل کنید.

هر زمان که با مشکلی در سایت وردپرس خود مواجه شدید، در استفاده از مراحل ذکر شده در این مقاله تردید نکنید. اشکال زدایی می تواند ابرقهرمان شما برای رفع این مشکلات و بهبود عملکرد وب سایت شما باشد.

اگر این مقاله را دوست دارید، به ما اطلاع دهید با ارسال توییت @rankmathseo.

منبع: https://rankmath.com/blog/enable-debugging-in-wordpress/